TIPY NA CYKLISTICKÉ VÝLETY:

 

CYKLOTURISTICKÁ TRASA MODRÉ HORY

V. Pavlovice > Bořetice > Vrbice > Kobylí > Kraví hory Bořetice > Němčičky > V. Pavlovice
Délka trasy: 31 km
Celkové převýšení: 143 m
Náročnost trasy: středně náročná, vhodná pro trekking a horská kola i pěší turistiku

CYKLOTURISTICKÁ TRASA KRAJEM ANDRÉ

Hustopeče > Starovičky > V. Pavlovice > Bořetice > Vrbice
Délka trasy: 18,7 km
Celkové převýšení: 128 m
Náročnost trasy: středně náročná, vhodná pro trekking a horská kola i pěší turistiku

TIP NA CYKLISTICKÝ VÝLET - TRASA č. 1

V. Pavlovice > V. Bílovice > Vrbice > Bořetice > V. Pavlovice
Délka trasy: 28,5 km
Celkové převýšení: 128 m
Náročnost trasy: nenáročná, vhodná pro trekking a silniční kola

TIP NA CYKLISTICKÝ VÝLET - TRASA č. 2

V. Pavlovice > V. Bílovice > Čejkovice > Vrbice > Kobylí > Bořetice > V. Pavlovice
Délka trasy: 34 km
Celkové převýšení: 128 m
Náročnost trasy: středně náročná, vhodná pro trekking a horská kola

TIP NA CYKLISTICKÝ VÝLET - TRASA č. 3

V.Pavlovice > Bořetice > Boleradice > Morkůvky > Brumovice > Kobylí > Bořetice > V.Pavlovice
Délka trasy: 34 km
Celkové převýšení: 208,5 m
Náročnost trasy: středně náročná, vhodná pro trekking a horská kola

MORAVSKÁ VINNÁ STEZKA

Moravská vinná stezka, procházející městem Velké Pavlovice, patří do ucelené sítě značených cyklistických tras na území všech vinařských oblastí jižní Moravy a zároveň je i páteřní trasou vedoucí ze Znojma až do Uherského Hradiště. Celá stezka je dlouhá 242 km a je značena červenou barvou. Trasa Vám představí Jižní Moravu od Národního parku Podyjí až po svahy Bílých Karpat.

 

TIPY NA PĚŠÍ VÝLETY:

 

Z BOJANOVSKA I BEZ ROZHLEDNY

Nejkrásnější a také nejširší pohled nabízí vrch BOJANOVSKA. Toto místo najdete velmi jednoduše – vydáte se z města směrem na obec Němčičky. Hned za bývalou cihelnou vede po levé straně cesta do vysokého kopce směrem k vinohradům. A to jsou právě Bojanovska. Při dobré viditelnosti můžete zahlédnout v pravé části obzoru chladící věže jaderné elektrárny Dukovany na Českomoravské vysočině. Kopce přecházejí postupně až do Znojemské nížiny, kterou přitéká řeka Dyje. Na ní byly postupně vybudovány tři přehradní nádrže, které uvidíte přímo před sebou. Prostřední z nich slouží jako ptačí rezervace, další dvě k rekreaci. Nad přehradou se vypínají Pavlovské vrchy – Pálava s bělostnými vápencovými skalami, jejíž nejvyšší vrch Děvín má nadmořskou výšku 560 m n. m.. Vidět jsou i trosky dvou středověkých hradů – Děvičky a Dívčí hrady. Obzor vedle Pálavy tvoří listnaté lesy Milovické pahorkatiny, která přechází v Dyjský úval. Zde Lichtenšteinové vybudovali v 18. a 19. století jedinečnou kulturní krajinu, která je zapsána na seznamu UNESCO. Vašemu pohledu se nabízí lednický park s minaretem a zámkem, přes soustavu rybníků obklopených lesíky se Váš pohled dostane k Valticím s barokním kostelem a dalším zámkem. Na valtickém kopci Reistna uvidíte kolonádu, která byla postavena na hranicích Rakouska a Moravy a na rakouském území zahlédnete točící se rotory větrných elektráren. Na rozmezí Dyjského a Dolnomoravského úvalu leží město Břeclav. Za řekou Moravou se rozprostírá slovenské Záhorie a Malé Karpaty na horizontu. Levý okraj viditelného obzoru tvoří věže hodonínské elektrárny. V krajině, která leží pod Vámi, vidíte spoustu vesnic a městeček.

 

TIPY NA AUTOMOBILOVÉ VÝLETY:

 

Bořetice, 3km

Němčičky, 6 km

Koupaliště. Lyžařský vlek.

Klobouky, 12 km

Městské muzeum s národopisnou expozicí v budove zámku. Větrný mlýn připomínající zaniklé řemeslo našich předků. A v neposlední řadě evangelický kostel, který na svou dobu vyniká moderním technickým řešením - klenbou zavěšenou na železné konstrukci krovu.

Lednicko - Valtický areál, 20 km

Asi největší turistické lákadlo v oblasti. Areál zapsaný seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO má rozlohu . Můžete navštívit zámky v Lednici a Valticích, A spatřit spoustu malých staveb v romantických zákoutích přírodních scenérií lužního lesa.

Pavlovské vrchy (Pálava), 20 km

Hlavní dominantou rovinatého kraje jsou Pavlovské vrchy, Pálava. Po bílých vápencových bradlech se můžete vydat turistickou stezkou, která nabídne příjemné rozhledy po úrodném kraji Jižní Moravy a zavodněné 3-tisíce ha plochy Novomlýnské nádrže. Ale také dvě zříceniny starobylých hradů

Břeclav - Pohansko, 25 km

Jižně od Břeclavi byl na valu velkomoravského hradiska postaven empírový zámeček, v jehož prostorách je umístěna archeologická expozice dokumentující výsledky zdejších rozsáhlých archeologických výzkumů.

 

OTEVŘENÉ VINNÉ SKLEPY …

… vyhlášená velkopavlovická vína - za slunečného dne pro osvěžení, za deště pro zahřátí... Co si představit pod pojmem OTEVŘENÉ VINNÉ SKLEPY? Velkopavlovický spolek Víno z Velkých Pavlovic pořádá každoročně rozsáhlou a dlouhodobou akci pod názvem Otevřené vinné sklepy. Jedinečnost a obliba této akce spočívá především ve skutečnosti, že si návštěvníci našeho města mohou (od začátku května až do konce září) zajít kdykoliv do vinného sklepa, ochutnat vzorky místních vinařů, prohlédnout si sklepní hospodářství, zeptat se na cokoli, co je o pěstování a výrobě vína zajímá a samozřejmě si vzorky dle vlastního výběru zakoupit. Otevřený sklep poznáte jednoduše - je vždy označen oranžovou vlaječkou nade dveřmi s logem spolku Víno z Velkých Pavlovic.

Oficiální otevírací doba je od PONDĚLÍ do NEDĚLE – 14.00 až 20.00 hod., avšak po dohodě Vás vinaři ochotně přivítají kdykoliv!