Vinařství MICHNA, Velké Pavlovice 

 

Naše rodinné vinařství v jeho novodobé historii založil Jan Michna v roce 1991.
Obnovil tak dlouholetou vinařskou tradici svých předků, kteří na vinicích hospodařili od nepaměti, až do kolektivizace roku 1958, kdy všechny polnosti připadly jednotnému zemědělskému družstvu.
V tomto období Jan Michna sbíral zkušenosti v Moravských vinařských závodech, kde pracoval jako mistr stáčírny a technolog.

Po více jak 30 letech tak bylo obnoveno rodinné hospodaření s hrozny a výroba vína, na které se v současnosti podílí nejen sklepmistr Jan Michna, ale i jeho dcera Jana se svou rodinou.

Nyní hospodaříme na 3,5 hektarech vinic, které se všechny nacházejí ve vinařské oblasti Velké Pavlovice. Mezi pěstované odrůdy patří jak bílé: Ryzlink Vlašský, Veltlínské zelené, Muškát Moravský, Muškát Ottonel, Neuburské a Rulandské bílé, tak červené odrůdy: Neronet, Zweigeltrebe, Svatovavřinecké, André a Frankovka.

Víno zpracováváme ve více jak 100 let starých sklepních prostorech, kde má produkované víno optimální podmínky ke zrání, které byli ověřeny generacemi našich předků. Sklepy se nacházejí na Ořechové ulici, která patří do významných vinařských lokalit Velkých Pavlovic.

Naší snahou je vyrábět v co největší míře kvalitní přívlastková vína v souladu s přírodou a s co nejmenším ovlivněním chemickými prostředky. Kvalitu našich vín potvrzuje mnoho významných ocenění, z nichž si nejvíce ceníme vítězství na Vinum Juvenale 2002. Věříme, že kvalitu a chuť našich vín oceníte i Vy, a to jak přímo v našem vinařství, tak v restauracích a vinotékách, kam naše víno dodáváme.